=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?
Autor Wiadomość
andrasi 
Przybysz

Wysłany: 2015-08-16, 10:50   Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?

Hej witajcie.
W przyszłym miesiącu zamierzamy się wyprowadzić z moja dziewczyną z domów rodzinnych i zacząć wspólne życie, powoli zaczynam się rozglądać za jakimś mieszkaniem do wynajęcia. Tu pada moje pytanie o wasze doświadczenia czym się kierować podczas szukania, na jakich stronach szukać ogłoszeń, jakie omijać, jak negocjować cenę i czy w ogóle to robić.

Będziemy wdzięczny za wszelką pomoc !

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-08-16, 22:27   

To zależy. :crazy:

Ilu pokojowe, jaka cena, kaucja, lokalizacja, wyposażenie... to taka podstawa. Nie da się określać liczb na podstawie niczego. Nie ma żadnych konkretów w Twoim poście - chociaż napisz co chcecie i gdzie. Wiadomo, że cenowo zadupie nie może konkurować z miastem. To na razie tyle, co mogę na pewniaka stwierdzić.

admin005
Osadnik

Wysłany: 2015-08-16, 23:46   

Wydaje mi się że najlepszym portalem będzie strona cout (dawny cout), jest tam codziennie dodawanych sporo nowych ogłoszeń i z pewnością znajdziecie coś tam dla siebie. Należy unikać ofert, gdzie nie ma zamieszczonych zdjęć bo często jest to strata czasu na oglądanie danego miejsca.

Uważajcie też na ceny, tam gdzie jest ekstra mieszkanie (przynajmniej ze zdjęć) i dana niska cena, bo słyszałem o przypadkach, gdzie ludzie przychodzili oglądać mieszkanie wszystko pięknie ładnie, podpisywali umowę, dostawali klucze no i w końcu wprowadzali się do wymarzonego mieszkania a tu nagle okazuje się że w drzwiach staje ktoś obcy i twierdzi że jest właścicielem mieszkania i ma na to stosowne papiery i co wtedy? Hmm, że tak powiem zostaliście nabici w butelkę i wasza umowa jest nic nie warta.

Wydaje mi się, że przed wynajęciem czegokolwiek trzeba być ostrożnym i nie zaszkodzi też zasięgnąć informacji w Internecie bo może okazać się pomocny i zapobiegnie w oszustwie. Mam nadzieje że coś się wam z tego przyda. Pozdrawiam.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-17, 10:50   

Fakt - oszustów dzisiaj nie brakuje, a przy wynajęciu mieszkania jest ich z całą pewnością dużo,bo jak wiemy kombinatorów nie brak.

glasss
Przybysz

Wysłany: 2015-08-19, 08:54   

Witaj
Najlepiej to po znajomych popytać, bo masz już jakieś ich doświadczenie z właścicielem i sąsiadami. Jeśli nie masz takiej możliwości to najlepiej szukać w tych najbardziej popularnych serwisach.
Musisz jednakże brać poprawkę, że opis i zdjęcia to jedno a stan mieszkania to drugie. Dobra umowa oraz zdjęcia po otrzymaniu kluczy to podstawa. Daj znać jak uda coś się znaleźć
Powodzenia

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-21, 15:38   

Warto szukać na gumtree czy olx.pl - ja właśnie tam znalazłam swoje śliczne mieszkanie.

Na co zwrócić uwagę:
Po pierwsze - na cenę :-DD Co jest w cenie wynajmu i czynszu. To zależy od wynajmującego bo np. możesz płacić x zł za wynajem ale do tego y zł za czynsz (w którym na przykład jest opłata za wodę). Bywa różnie. Ja raz się spotkałam z ofertą gdzie płaciłam jedną sumę i miałam nawet opłacone rachunki za prąd.
Po drugie - na ogrzewanie. Miejskie CO jest super, elektryczne grzejniki - nie polecam bo rachunki mogą być zabójcze (a takie ogrzewanie jest często w starych kamienicach) :roll:
Po trzecie - na ogólny stan. Jakie są okna - czy nowe, czy stare, instalacja, podpytać o to czy nie ma jakiegoś robactwa (chociaż nieczęsto dowiemy się prawdy :roll: ). No i zwróć uwagę na to na czym najbardziej zależy Ci w mieszkaniu - u mnie np. warunkiem koniecznym był piekarnik :-DD

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-11, 15:23   

Temat chyb zawsze na czasie, to się pozwolę wypowiedzieć.
Bardzo ważna jest lokalizacja, jeśli np. masz pracę stałą bądź szkołę, masz/nie masz auta. Warto zwrócić uwagę na ceny komunikacji miejskiej i jej dostępność w tym regionie, zwrócić warto też uwagę na to jak wygląda dojazd do miejsc w których przeważnie jesteś często (np.na zakupach, nie wiem, dla mnie ważne było ksero, lekarz). Może są osoby którym trzeba Twojej pomocy albo ich pomoc jest potrzebna Tobie, warto też mieć na uwadze dojazd do nich.
Kolejna sprawa, to moim zdaniem stan budynku wewnątrz, bo to wbrew pozorom świadczy trochę raz-o sąsiadach, dwa-o spółdzielni/właścicielu, od ktorych potem zależy czy jak będziecie mieć problem większy, typu kaloryfer, okno, drzwi, rura to czy potraktuje poważnie czy nie. Tak, tak, przesadzam :crazy: ale ile razy było perfekcyjnie nowe i czysto, a jak się spieprzyło to już egal bo przecież wszystko dopiero co robione... Albo jak czekali aż się samo w końcu zawali i im się nie opłacało robić :crazy: Dobrze jak widać, że nie najnowsze a zadbane, po prostu. To naprawdę ważne jak się planuje dłużej pomieszkać.
Pierwsze co robię, to otwieram i zamykam okna na oględzinach, czy wszystko działa, można prowizorycznie też przejechać łapą koło zamknięć, czy powietrze nie jest inne nieco, to świadczy o szczelności okien. Spytać jakiego typu ogrzewanie, jak nie centralne to wiać :crazy: zwrócić uwagę na to, czy sufity nie mają do nas trzech metrów, bo ciezko potem takie mieszkanie ocieplić w jakikolwiek sposób. Ogrzać znaczy. Spytać nie czy jest możliwość, tylko konkretnie GDZIE można podłączyć pralkę/zmywarkę/kuchenkę/Internet/satelity i inne elity/telefon domowy. Nie żartuję :p Zobaczyć gdzie były lampy, czy wszystkie są wejścia bo nie zawsze są, spytać czy działają. Sprawdzić czy dzwonek do drzwi i domofon działają, jak przed umowa nie załatwiasz to już potem też raczej nie ;) Warto sprawdzić podłogę, jak jest zniszczona to potem ciężko wymianę wywalczyć. Pytać zdecydowanie o piwnicę oraz miejsce do parkowania bądź garaż, nawet jak nie masz auta to warto, uwierz mi. Ja zawsze patrzę na schody i na to czy są półpiętra :crazy: jak masz szafkę przenieść to na drugie piętro czy trzecie z normalnymi schodami i półpiętrami jest o wiele lepiej, niż na pierwsze piętro po ciul wi jak stromych schodach czy bez półpięter (nawet zmieścić się ciężko). Warto też sprawdzić czy drzwi w mieszkaniu i wejściowe nie są zbyt wąskie, bo jak nie wniesiesz pralki to lipa.
W środku ja się zawsze zastanawiam dodatkowo gdzie:
-pouczę się
-usiądę do posiłku
-schowam odkurzacz i płaszcz
-wywieszę pranie
-przewietrzę pościel
-przenocuję kogoś bliskiego
Pytam też zawsze o piecyki w łazienkach i czy w kuchni jest normalna, ciepła bieżąca woda, czy pod prysznicem się nie kończy. Dobrze odkręcić i zobaczyć czy nie trzeba godzinami na ciepłą czekać a płacić za tą zimną takiej samej ceny...
Wilgoć to czuć w razie czego, a grzyb można samemu wyhodować, ale warto zobaczyć czy nie ma w kątach i na suficie jakiejś niespodzianki oraz czy się nic nie wybrzusza. Zwróć też uwagę jeśli nic nie wisi na ścianach, bo są takie że jak wbijesz cokolwiek to się sypie :) wtedy ciężko szafki powiesić czy lustro nawet a w takiej kuchni to szafki na górze przeważnie niezbędne.

Na pewno o wielu sprawach zapomniałam, jak planujecie mieć do tego dziecko to ja Wam jeszcze mogę rozdział dodatkowy napisać o tym na to trzeba jeszcze uwagę zwrócić :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-03-18, 10:23   

Jak sądzicie, gdzie mieszkania są najdroższe / najtańsze?

Cytat:
Warszawa jest największym w kraju ośrodkiem akademickim, a jednocześnie największym rynkiem pracy. Według analizy za mieszkanie dwupokojowe w stolicy trzeba zapłacić miesięcznie średnio 2 tys. 300 złotych. W przypadku trzech i czterech pokoi należy liczyć się odpowiednio z wydatkiem: ok. 3 tys. zł i 4 tys. zł miesięcznie.

O ponad 20 proc. mniej, niż w Warszawie kosztuje wynajem kawalerki w Krakowie i Wrocławiu. Na ten cel trzeba mieć po 1 tys. 200 złotych.

Czwartą pozycję w rankingu cen kawalerek zajmuje Szczecin. W stolicy woj. zachodniopomorskiego za wynajem najmniejszego mieszkania trzeba zapłacić miesięcznie średnio 1 tys. 150 złotych. O 50 złotych niższe są czynsze w takich miastach jak Poznań, Lublin, Katowice i Gdańsk.

Z analizy wynika, że najtaniej można wynająć kawalerkę w Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Białymstoku. Średni miesięczny koszt wynajmu takiego mieszkania wynosi tam odpowiednio: 660, 790 i 830 złotych.

Wynajęcie trzypokojowego mieszkania w Bydgoszczy kosztuje 1 tys. 350 złotych, w Częstochowie - 1 tys. 350 złotych, w Toruniu - 1 tys. 250 złotych, w Zielonej Górze - 1 tys. 200 złotych, a w Gorzowie Wielkopolskim 1 tys. 50 złotych.

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-w-tych-miastach-sa-najdrozsze-mieszkania-na-wynajem,nId,990449

Tutaj są krótko przedstawione ponoć najdroższe mieszkania do zakupu.

A tu piątka najdroższych ever.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-03-18, 21:28   

Jak znajdziecie mi we Wrocławiu kawalerkę za 1200, gdzie nie ma grzyba na ścianie, to się zdziwię.

gg

Jarumare 
Osadnik

Wysłany: 2016-04-01, 13:40   

Najlepiej rozejrzeć się na jakimś ogromnym mieszkaniskiem z 2 sprzątaczkami i kucharkami oraz lokajem podającym piwko. A poza tym to pewnie, cena, wyposażenie i lokalizacja... itp...

Odpowiedz do tematu