=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szatan
Autor Wiadomość
The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
  Wysłany: 2015-01-28, 13:38   Szatan

Wiele razy na forum rozważacie czy Bóg istnieje, ja ze swą wrodzoną elokwencją i wdziękiem neguję Wasze 'dowody' i koniec końców wspólnymi siłami dochodzimy do przekonania, że twór Boga jest najprostszej postaci efektem placebo, dla tych zagubionych bądź potrzebujących , czasami po prostu przestraszonych osób, na tym dzikim i wrogo nastawionym świecie. Od czasu do czasu jakiś user samozwący się gazdą obrazuje nam Boga ,jako dziadka z długą brodą, wielką różdżką w lewej ręce, siedzącego za chmurkami , popijając jerbę ,ale wtedy takim przypadkiem zająć się powinna lekarka rodem z "Lotu nad kukułczym gniazdem".
Pytanie moje, czemu zaniedbujemy Szatana/diabła/Lucyferka? Przecież człowiek wierzący, również potrzebuję 'umoralniacza' który będzie odstraszał go, przed złamaniem ,któregoś z przykazań. Nie będę tutaj uruchamiał cytatów z Harrego Biblii Pottera. Po prostu zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie raj, a teraz je otwórzcie i przeczytajcie:

Jest tam Bóg - surowy dziadu, który wiele może, który stworzył caaały piękny świat pełen bezsensownego cierpienia. Jest autorem bardzo ale to bardzo ważnego życiowo zakazu: "owoca zakazanego nie jedzcie".
Lucyfer - anioł, który jak wiemy z Biblii zbuntował się przeciwko Bogu.
Adam - chłopak Ewy. Żył z nią ciągle na golasa.
Ewa - goluteńka kochanica Adama i się wcale tego nie wstydziła.

Lucyfer w porywie swej cwanej wężowej natury namówił Ewe, a z kolei ona Adama, do zjedzenia owocu zakazanego. No i niczym Flip i Flap, Tom i Jerry, Leszek i Jarek, Donald i Tusk poszli i ojebali. Ów zakazany owoc wisiał na drzewie wiedzy o dobru i złu, a więc konsumując to, co zeżarli, poznali czym jest dobro i czym jest zło. Uzyskali przez to umiejętność, która umożliwiła im dokonywania wyboru między jednym i drugim. No i poczuli wstyd ,następnie odziali swe genitalia - tak też powstał tarzan i Borat.

A więc skoro wolna wola istnieje dopiero od momentu konsumpcji owocu, to jakim cudem Szatan zbuntował się przeciw Bogu? Czy anioły miały wolną wolę już wcześniej?

agent
Przybysz

Wysłany: 2015-01-29, 11:30   

A co jeśli szatan nie istnieje?

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2015-01-29, 12:58   

To czego boją się wierzący?

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-01-30, 14:29   

Nie mogę z Tobą polemizować bo zapewne nasze poglądy na temat biblii się pokrywają, przynajmniej w szczątkowej formie.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2015-01-30, 14:55   

Fragileacacia napisał/a:
Nie mogę z Tobą polemizować bo zapewne nasze poglądy na temat biblii się pokrywają, przynajmniej w szczątkowej formie.

Wyczuwacie ironię w tym temacie? :crazy: Wkręć się i ze mną poszukaj diabła

osama
Przyjęty

Bananów: 7
Wysłany: 2015-01-31, 01:06   

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-18, 01:16   

Ale jak to dopiero w momencie zjedzenia zakazanego owocu dostali wolną wolę? Wolną wolę mieli od początku, tylko słuchali Boga, w momencie kiedy skosztowali jabłka z drzewa zakazanego otworzyły im się oczy, owszem, poznali wstyd ale to nie jest równoznaczne z uzyskaniem wolnej woli.

Można mieć wolną wolę a mimo tego być posłusznym Bogu, na tym w zasadzie polega wiara w kwestii czynów, tak mi się wydaje.

Kurde zastanowiłeś mnie, może nie mam racji i tyle lat a do tego nie doszłam, podyskutujmy bo to ciekawe.

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2016-03-03, 20:16   

powidlo napisał/a:
Można mieć wolną wolę a mimo tego być posłusznym Bogu, na tym w zasadzie polega wiara w kwestii czynów, tak mi się wydaje.

Kurde zastanowiłeś mnie, może nie mam racji i tyle lat a do tego nie doszłam, podyskutujmy bo to ciekawe.

Odchodząc od głównego wątku tematu, ktory i tak mial być for fun. Powidlo sadxisz ze cos takiego jak wolna wola istnieje?

powidlo 

Wysłany: 2016-03-03, 20:27   

Po ludzku tak, z boskiej perspektywy zapewne wygląda to nieco inaczej, jeśli wiesz co mam na myśli :crazy:

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2016-03-03, 20:47   

powidlo napisał/a:
Po ludzku tak, z boskiej perspektywy zapewne wygląda to nieco inaczej, jeśli wiesz co mam na myśli :crazy:

Ni w chu nie wiem :crazy: objasnij co znaczy 'po ludzku'

powidlo 

Wysłany: 2016-03-03, 23:28   

Po ludzku, w sensie z naszej perspektywy. My to tak odbieramy (większość), że wybór jest. Natomiast czy to nie jest wszytko narzucone, wyreżyserowane, etc...

Odpowiedz do tematu