=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żebracy
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-12-23, 20:17   

W Kato takich od cholery, idzie się wprawić komu tak, komu nie. Tam w większości nie, pamiętajcie! Mnie przeważnie mięknie serce, czasem daję, bo mają taki polot literacki, że nie śmiałabym! Ale i tak zauważyłam, że się uodparniam. Znajomi z reguły udają, że nie widzą, mnie to jakoś nie przeszkadza, przystaję i rozmawiam, chyba, że zaczepi mnie żul, który nie mył się od miesiąca i ewidentnie chodzi o wódkę. A szczerze przyznaję, że tacy wyjątkowo darzą mnie sympatią; ja w ogóle przyciągam toksycznych ludzi. :P

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-12-25, 16:47   

Ja przestałam mieć miękkie serce, jak spotykałam w 3/4 tych szczerych, co im na fajkę brakło i miałam bić brawo że się przyznali a potem sypnąc deszczem monet no i jak pozostała 1/4 nie była szczera, a taki sam cel miała.

Ja robię tak. Jak widzę, że ktoś ma problem to staram się pomóc w inny sposób. Koleżanka miała finansowo problemy ostatnio, to była u mnie na obiadach dość często. Beżowy też często brał dla nich chleb i inne jedzenie z pracy (pracuje w restauracji i dużo jedzenia zostaje, przynoszą je do domów). Wiem komu mam dać ubrania które leżą, wiem komu daję ubrania i zabawki po córce. Wiem komu powinnam pomóc wnieść zakupy.

Powiem szczerze, że w moim mieście nie ma bezdomnych, akurat sà dobrze zaopiekowani. Jest grupka ludzi pod netto zbierających drobne na alkohol, więc im po prostu drobnych nie daję i tyle. Nie, nie oceniam ich, nie uciekam, ale nie będę się do picia dokładać i tyle.
Jak mam do oddania rzeczy których nie potrzebuje, to mnie nie obchodzi komu, w tym sensie że wcale nie muszą być to biedne osoby tylkp te, które akurat potrzebują tych rzeczy. Sama czasem biorę za słodycze jakieś ubrania dla młodej, bo skoro nie potrzebują tego ludzie a ja tak, to czemu nie?

Odpowiedz do tematu