=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy alkohol usprawiedliwia?
Autor Wiadomość
ssuw 
Osadnik

Wysłany: 2015-07-14, 19:24   

W sądzie alkohol jest okolicznością obciążającą, ponieważ sam sie doprowadziłeś do stanu niepoczytalności

Avis 
Przyjęty
nieposkromiona

Bananów: 2
Wysłany: 2015-07-23, 16:18   

Jasne, że nie. Wszystko jest dla ludzi, można pić, tylko żeby mieć świadomość jakichś granic. Może jakiś wewnętrzny przycisk STOP, który zatrzyma przed robieniem czegoś, czego można długo żałować. ;)

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-07-27, 14:55   

Zdrada pod wpływem alkoholu zmienia tylko tyle, żeś jest zdrajcą i narkomanem w jednym. :crazy:

Vrsi 
Osadnik

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-12, 12:21   

Brak umiaru w piciu alkoholu to największa głupota. Najlepiej nigdy się nie upić tylko spożywać alkohol tylko dla celów relaksacyjnych. Alkohol nigdy nikogo nie usprawiedliwia, przecież przed sięgnięciem do kieliszka jest się trzeźwy i można temu zaradzić. Poza tym jak raz się porządnie wypije to potem trudno przestać!!!

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-12-20, 15:32   

Zołza napisał/a:
Prawie wszyscy piją, jedni mniej, drudzy więcej. Prawie każdemu po alkoholu zdarzyło się zrobić mniejszą, lub większą głupotę.

N4VV napisał/a:
A mi się wielokrotnie zdarzało zrobić rzeczy idiotyczne (w mojej ocenie) zupełnie na trzeźwo.
Widać jestem durniejszy...

Też się nad tym zastanawiałam. :crazy:

Alkoholizuję się ilościowo jak koliberek, najczęściej w znajomym środowisku, a kto mnie zna, ten wie, że odpał to moje drugie imię bez względu na okoliczności. W żadnym razie nie próbuję teraz z siebie robić jakiegoś ponadprzeciętnego lajta, po prostu z reguły lepiej radzę sobie ze stresem i nieśmiałością w grupach mieszanych (znajomi i nieznajomi), w których wyczuwa się chęć zrobienia czegoś szalonego, a nie wie się od czego zacząć.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-12-22, 22:29   

Myślę, że takie 'aaaa no tak, skoro piłeś to już kumam' nie odnosi się do usprawiedliwienia czynu, bardziej do zrozumienia powodu braku jasności myślenia i tendencji do robienia głupot... Aczkolwiek ja też rozumiem ciąg logiczny wydarzeń usłyszanych z ust ludzi, którzy zrobili coś, co w moim mniemaniu jest złe- owszem, zrozumiałam, co nie znaczy że usprawiedliwiłam/wybaczyłam/jest to dla mnie w porządku. Wytłumaczenie a usprawiedliwienie jednak powinny być rozróżniane, nie wiem czy w tym momencie te dwa słowa są synonimami
w języku polskim, ale moim zdaniem być nie powinny.

Odpowiedz do tematu