=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czipowa rewolucja
Autor Wiadomość
The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2015-02-23, 20:32   Czipowa rewolucja

Żyjemy w dobie google, facebooka, instagrama itp. gdzie zostawiamy swój ślad w internecie, jesteśmy szpiegowani co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Używamy komórek, kart kredytowych inwigilacja na całego. Wystarczy kliknąć jeden przycisk w messengerze [czy kto tam jakiej aplikacji używa] i już wiemy, jakie współrzędne geograficzne zajmuje nasz znajomy. Jestem ciekaw kiedy, w życie wejdzie umieszczanie miniaturowych urządzeń naprowadzających w ciele każdego człowieka. Przyjrzeć się tej sprawie bliżej to patrzcie: za jednym zamachem rozwiązuje to kilka problemów takich jak: zaginięcia dzieci, cierpiących na amnezję, poszukiwania przestępców, ofiar katastrof naturalnych, nawet weryfikacja alibi - wszystko to przestaje być często nierozwiązywalną kwestią.

Czy uważacie stosowanie takiej czipowej procedury za ograniczenie wolności?
Czy jesteśmy gotowi na taką czipową rewolucję?

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-02-24, 17:23   

Na teorie spiskowe (że czipy są dla naszego dobra) jeszcze będzie czas, więc może, na rozgrzewkę, ugryzę temat z takiej prozaicznej strony. Chociażby z takiej, o: dziś możecie (jeszcze) pojechać rowerem nago do lasu i łudzić się, że jesteście sami. Każdy człowiek potrzebuje czasem takiego uczucia, no nie? Czy jednak czulibyście się dokładnie tak samo z czipem w dłoni? Czy byłaby to kwestia przyzwyczajenia, zapomnienia, a może jednak nawarstwiające się mikrodyskomforoty psychiczne zmusiłby Was do wyciągnięcia noża i zrobienia sobie dziury w dłoni? Dla ułatwienia wyobraźcie sobie, że to nie jest tic - tac, tylko telefon komórkowy, którego nie możecie wyłączyć lub zostawić w domu. Nie męczyłoby Was to?

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2015-02-24, 19:07   

No a tak bardziej na serio.

Teoretycznie jest to piękna wizja likwidująca niemały odsetek ludzkich problemów jak wymieniasz, ale w teorii atrakcyjna jest również wizja anarchizmu.

Myślę, ze nie rozwiązuje to problemów natury przestępczej. Co najwyżej utrudnia, odwleka je w czasie. Czarny światek zawsze znajdzie sposoby na to, żeby porywane dzieci nie mogły zostać odnalezione. To samo z kradzionymi cennymi przedmiotami jak choćby komórki.

Jestem "za", tak samo jak "za" ZUSem - proszę bardzo, ale proszę mnie do tego nie zmuszać.
Problem jednak w tym, że jak to zwykle bywa w tego typu sprawach prędzej czy później będzie:

albo nikt,

albo wszyscy.

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-02-24, 23:06   

V napisał/a:
Czarny światek zawsze znajdzie sposoby na to, żeby porywane dzieci nie mogły zostać odnalezione.
W sumie to wystarczy odciąć rękę. :P

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-02-27, 23:09   

Mnie zastanawia co będzie pretekstem do wprowadzenia chipowania ludzi na masową skalę, usankcjonowanego prawnie. Chciałbym powiedzieć, że żywcem mnie nie wezmą, ale trzeba stąpać mocno po ziemi. Z drugiej strony - grało się w deus eksy, czytało science fiction i cyberpunk, oglądało się terminatory i back to the future - i gdzie to wszystko, co miało się stać rzeczywistością w trzy dekady wg wizjonerów z końca XX wieku? Nie mamy latających samochodów na śmieci, za to http://giznet.pl/trzy-oso...nymi-protezami/
Według mnie te obrazy i fantazje to raczej wyraz przerażenia co bardziej wrażliwych skalą przyzwyczajania się ludzi do owoców postępu. Lepiej, żeby nie były to duriany.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

N4VV 
Wiarygodny
INTJ

Bananów: 1
Wysłany: 2015-03-04, 07:55   

Borcejn napisał/a:
... Czy jednak czulibyście się dokładnie tak samo z czipem w dłoni? Czy byłaby to kwestia przyzwyczajenia, zapomnienia, a może jednak nawarstwiające się mikrodyskomforoty psychiczne zmusiłby Was do wyciągnięcia noża i zrobienia sobie dziury w dłoni? Dla ułatwienia wyobraźcie sobie, że to nie jest tic - tac, tylko telefon komórkowy, którego nie możecie wyłączyć lub zostawić w domu. Nie męczyłoby Was to?

Zdajesz sobie sprawę o czym rozmawiasz? Czip w dłoni jest pasywnym transponderem RFID. Jego zasięg jest liczony w dziesiątkach centymetrów. Bez problemu sfabrykuje w ciągu tygodnia diwajs, który taki transponder raz na zawsze uciszy.

Do nawiązania łączności radiowej na dystansie setek metrów (GSM), konieczne sa moce zasilania rzędu setek miliwatów. Skąd ta moc ma sie znaleźć w czipie zaszytym do ciała?

forbicca 
Przybysz

Wysłany: 2015-03-09, 19:31   

Borcejn napisał/a:
Na teorie spiskowe (że czipy są dla naszego dobra) jeszcze będzie czas

Teoria spiskowa to teoria, która zakłada spisek przeciwko nam, czyli to raczej teoria, że czipy są straszne i odbierają nam konstytucyjne prawo do prywatności, jest teorią spiskową.

Borcejn napisał/a:
dziś możecie (jeszcze) pojechać rowerem nago do lasu i łudzić się, że jesteście sami. Każdy człowiek potrzebuje czasem takiego uczucia, no nie? Czy jednak czulibyście się dokładnie tak samo z czipem w dłoni?

Nie mogę pojechać nago do lasu, bo nie mam pewności czy kogoś nie spotkam w tym lesie albo po drodze. Idiotyczny przykład. Poza tym wolę, żeby można było mnie znaleźć, kiedy się zgubię albo zostanę porwana. Ty nie?

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-03-24, 16:38   

http://www.anioly-nieba.p...fault_14_pl.htm

Poważne zagrożenie!

Ah, te młodzieńcze lata...

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-12-17, 01:48   

Mnie generalnie bardzo ciekawi bardziej techniczna strona, jak udowodnić że chip się zepsuł, jak wymienić, etc. :crazy: no bo samemu na własną rękę by pewnie nie można było :p

Wiesz, pomijając w ciul akcentów, to świadomość inwigilacji na jaką sami się skazujemy można jeszcze jakoś pomniejszyć, bo my chcemy te wszystkie dane podawać.jakby natomiast dane podawać trzeba było, jakby to miał być przymus,to by było słabiej, ludzie nie lubią mieć obowiązków i być do czegoś zmuszanym. No i podawanie danych nie jest dalej dla nas celem samym w sobie, my to robimy żeby wygrać ten piekarnik albo zobaczyć fotę syna Zbyszka na fejsie, a nie po to aby się wpisać w rejestr
policyjny.

Odpowiedz do tematu