=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo Przyciągania
Autor Wiadomość
Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-13, 22:37   Prawo Przyciągania

Zastanawiam się co sądzicie o tzw. "prawie przyciągania". Prawda to, że możemy myślami i emocjami przyciągać do siebie konkretne sytuacje/wydarzenia/rzeczy/ludzi?
Czy to tylko nowa moda na fali filmu "Sekret" i książek tego typu?

Praktykowaliście, próbowaliście, co sądzicie?

Film "Sekret" - https://www.youtube.com/watch?v=3a4PjWT_lS0

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-13, 23:21   

Jedyne prawo przyciągania istniejące w moim życiu jest takie, że wszędzie gdzie pójdę, przyciągam kłopoty :-DD

Co do "Sekretu", czytałam książkę i pomijając wszelkie herezje tam zawarte, jest nawet wartościowa. Bo pod tymi bajeczkami o myśleniu życzeniowym kryje się coś więcej - pozytywne nastawienie. A ono, jak wiadomo, niesie wiele korzyści. Tylko zobrazowanie jest nieco mniej konwencjonalne.

gg

Eith
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-15, 16:39   

Cytat:
edyne prawo przyciągania istniejące w moim życiu jest takie, że wszędzie gdzie pójdę, przyciągam kłopoty :-DD

Wedle prawa przyciągania - może właśnie tego podświadomie chcesz i na to czekasz? :-DD

Cytat:
Bo pod tymi bajeczkami o myśleniu życzeniowym kryje się coś więcej - pozytywne nastawienie. A ono, jak wiadomo, niesie wiele korzyści.

To prawda. No i jeszcze moim zdaniem niesie ze sobą myślenie metodą "wdzięczności". Cokolwiek Ci się trafia - podziękuj. Zmienia nastawienie :)

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-15, 16:43   

Moim zdaniem to może nie takie przyciąganie, ale podświadome dążenie do tego, żeby jakaś sytuacja miała miejsce. Np. kiedy jakaś cyganka za piątaka wywróży, że wyjdę za mąż za wysokiego blondyna o niebieskich oczach, to choćby starą panną miała zostać to będę odrzucać wszystkich zielonookich czy brunetów, bo to strata czasu, skoro za blondyna mam wyjść.
Chyba gadam bez sensu. o.O

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-15, 16:57   

Nie tak wcale bez sensu, psychika ludzka tak jest skonstruowana, że bez świadomości o działających na nas schematach, dajemy się tym schematom ulec.

gg

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-08-15, 23:54   

Jedyne przyciąganie, jakie uważam za prawdziwe to przyciąganie ziemskie.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-08-17, 18:00   

Jak miałam 14 lat to chciałam znaleźć chłopaka, do którego będę jeździć autobusem (nie wiem co to za chora fantazja była w moim życiu) i potem takiego znalazłam, więc wierzę.

A tak na poważnie, to film widziałam, idea bardzo mi się podoba i jestem jak najbardziej za pozytywnym nastawianiem się do samego siebie i do Losu, a potem będą dary losu! Przypadki z mojego życia naprawdę mogłabym mnożyć i są mniej absurdalne niż ww.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

Eith
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-21, 16:41   

Cytat:
Przypadki z mojego życia naprawdę mogłabym mnożyć i są mniej absurdalne niż ww.

Albo.... nie ma przypadków :-DD

Ja tak miałam z zaprojektowaniem swojego mieszkania. Bardzo chciałam żeby było wysokie ze starymi dużymi oknami, miało aneks kuchenny, ciemną podłogę, ceglaną ścianę i zieloną kanapę. Czasami myślałam o tym i dokładałam kolejne elementy do mojego obrazka i wizji. Pomyślałam, że czułabym się w takim mieszkaniu cudownie i właśnie takie chciałabym mieć. Jak szukałam swojego - które obecnie wynajmuję uśmiechnęłam się na widok pierwszych symptomów, ale zielona kanapa mnie rozwaliła.
Przypadek?
Ach, możliwe... Ale nie sądzę :-DD

Odpowiedz do tematu