=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego w sejmie i senacie wciąż pełno dziadków 60+ ?
Autor Wiadomość
fankarocka 
Osadnik

Wysłany: 2015-08-16, 15:55   Dlaczego w sejmie i senacie wciąż pełno dziadków 60+ ?

Nic się nie zmieni do póki będzie w Polsce tylu posłów starych pierdzieli 60+ wpyebać to na emerture i dać szanse nowym!

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-16, 19:41   

Nic się nie zmieni dopóki głosujemy na partie, a nie na konkretną osobę. Co z tego, że ktoś ma dobry pomysł i na tyle dość obecnej sytuacji, że naprawdę chciałby coś zmienić, skoro dostanie ostatnie miejsce na liście i wszystkie głosy, które zbierze przypadną jakiemuś idiocie z jedynką?
Poza tym powinien być jakiś limit, dwie, trzy kadencje max i zakaz kandydowania.

TypowoNegatywny 
Indywiduum
Nitj'sefni

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-16, 21:19   

Dlaczego w senacie jest sporo "dziadków"? Bo żeby zostać senatorem, trzeba mieć ukończone 30 lat, co według mnie wcale nie jest złe.

aniulek napisał/a:
Nic się nie zmieni dopóki głosujemy na partie, a nie na konkretną osobę. Co z tego, że ktoś ma dobry pomysł i na tyle dość obecnej sytuacji, że naprawdę chciałby coś zmienić, skoro dostanie ostatnie miejsce na liście i wszystkie głosy, które zbierze przypadną jakiemuś idiocie z jedynką?

Kukiza się nasłuchała. W Sejmie rzeczywiście to tak działa, ale przecież od 2011 roku JOW-y działają w senacie, a ludzie dalej narzekają :-DD

gg

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-16, 21:59   

aniulek napisał/a:
Poza tym powinien być jakiś limit, dwie, trzy kadencje max i zakaz kandydowania.

A czy ktokolwiek do tej pory miał jakikolwiek dobry pomysł i na cokolwiek? Każdy jedynie przed wyborami obiecuje złote góry, ale kiedy już dostanie wypragniony stołek o wszystkim zapomina - jak zresztą zawsze jest.

A to,że 60 + i jeszcze szwenda się po Sejmie czy Senacie - wiadomo, nikt tak łatwo nie pozbywa się kury znoszącej złote jaja.

knyss 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-17, 18:42   

aniulek napisał/a:
Powinna być w ogóle jednak kadencja, a przede wszystkim brak wynagrodzenia, bo polityk winien być rolą społeczną, a nie zawodem.

TypowoNegatywny napisał/a:
aniulek napisał/a:

Kukiza się nasłuchała. W Sejmie rzeczywiście to tak działa, ale przecież od 2011 roku JOW-y działają w senacie, a ludzie dalej narzekają :-DD
Dlatego najlepszym systemem jest STV, który eliminuje błędy proporcjonalnego rozwiązania, tak jak i JOW.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-17, 19:22   

TypowoNegatywny napisał/a:
Kukiza się nasłuchała. W Sejmie rzeczywiście to tak działa, ale przecież od 2011 roku JOW-y działają w senacie, a ludzie dalej narzekają

Tyle to ja i przed Kukizem wiedziałam. Co Ci da to, że zagłosujesz na kogoś z pomysłem, skoro na jego miejsce wlezie jakiś gość co ma wszystko gdzieś, śpi na posiedzeniach, albo w ogóle chodzi tylko na niezbędne minimum?

ciasteczko napisał/a:
A czy ktokolwiek do tej pory miał jakikolwiek dobry pomysł i na cokolwiek? Każdy jedynie przed wyborami obiecuje złote góry, ale kiedy już dostanie wypragniony stołek o wszystkim zapomina - jak zresztą zawsze jest.

Są tacy, tylko niestety na razie tylko w lokalnych społecznościach. Wpadnij na wieś, popatrz, jak się zmieniają. To już nie to, co kiedyś, do zachodu dużo brakuje, ale idzie w dobrym kierunku.
I nie wiem, czy to tym ludziom odwala jak idą wyżej, czy po prostu ich dobre chęci giną w morzu zniechęcenia starych leniwców....?

osama
Przyjęty

Bananów: 7
Wysłany: 2015-08-18, 16:45   

ciasteczko napisał/a:
Każdy jedynie przed wyborami obiecuje złote góry, ale kiedy już dostanie wypragniony stołek o wszystkim zapomina - jak zresztą zawsze jest.

Najpierw się walczy o zdobycie władzy, a dopiero potem się rządzi ;)

Generalnie dla mnie warte rozważenia jest zlikwidowanie Senatu.

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2015-08-19, 21:25   

Ciekawe wyjaśnienie tematu Gwiazdowskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=2wN_vH_tNow

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Odpowiedz do tematu