=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkohol
Autor Wiadomość
knyss 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-11, 20:27   

Nawet nie mam zbytnio czasu, żeby pić, a muszę dodać, że nawet nie mam prawa jazdy (jak zrobię, to chyba zostanę abstynentem całkowitym.
Ale inna sprawa, że gust od czasów liceum mi się zmienił - wtedy preferowałem piwa typu Żubr, Harnaś, Tatra - które bardziej niż piwo przypominają w smaku i zapachu gorzałę. Obecnie do ulubionych zaliczam Koźlaka, Kormorana i Kozela i jeżeli na któryś z nich natknę się w sklepie (a akurat nie ma upału), to właśnie je najczęściej biorę (aczkolwiek lubię poznawać też nowe smaki).
Z win preferuję półwytrawne, ale gdy ktoś mi zaoferuję coś słodszego, tonie pogardzę (sentyment do Bałkanów).
Wódkę piję raz na ruski rok na imprezie - najchętniej Soplica pigwowa, czystej unikam.

QueenDream 
Przyjęty
Marzycielka

Wysłany: 2015-08-11, 21:49   

Tak pijak alkohol (czystą), ale bardzo rzadko, zazwyczaj są to jakieś okazje typu wesela, imieniny w rodzinie (no chyba ze wtedy jestem kierowcą), no a jeśli chodzi o wino, to jak mam je gdzieś w swoim domowym barku to raz na jakiś czas lubię się napić lampki wina ;)

gg

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-12, 15:53   

QueenDream - Podobnie jak i ja,z tym, że w gronie rodzinnym,do lusterka raczej nie wypiję. ;-)

admin005
Osadnik

Wysłany: 2015-08-16, 22:29   

No oczywiście, że piję jak większość osób. Zazwyczaj z gronem znajomych przy jakimś grillu jak jest ciepło lub na jakiejś imprezie w klubie, z tym jest różnie. Czasami pije się bo jest okazja: urodziny, imieniny, ktoś dostał prace, ktoś coś tam zaliczył etc., ale czasami lubię też wypić piwko w samotności np. leżąc w domu rozwalony na kanapie przed telewizorem czy komputeren i oglądając jakiś fil.

Moja mama zawsze powtarza, że nie ma picia bez okazji, bo zawsze jakaś okazja się znajdzie, bo jak polak chce to potrafi :)

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-23, 20:22   

Taaak - piję. Może nie dużo, ale zdarzają się miesiące że przy imprezach trochę tego jest. Potrafię też sporo wypić, aczkolwiek mam koleżanki o jeszcze większej przyswajalności.

Moi znajomi często traktują alkohol jako sposób na problemy - przy stresującej pracy i trybie życia jaki prowadzimy to pijaństwo jest spore. Jest to okropne i czasem zapala mi się lampka ostrzegawcza, ale na szczęście jeszcze nie mam tak jak niektórzy, że nie wyobrażam sobie pójścia spać bez wypicia kielicha.
Aczkolwiek moja lekarka czasem doradza mi żebym przed snem wypiła pół lampki czerwonego wina :crazy:

Ogólnie uchodzę za osobę która nawet jak sporo wypije to bardzo szybko trzeźwieje, co niejednokrotnie jest tematem żartów Pij bo znowu widzę, że trzeźwiejesz :D

A czy zauważyliście czasem, ze z niektórymi ludźmi picie alkoholu sprawia, że szybciej stajecie się pijani. Mam taką koleżankę z którą jak wyjdę na piwo to po jednym czuję się tak jakbym ledwo miała ustać :roll:

Dortek 
Przybysz

Wysłany: 2017-08-04, 02:04   

Pije wszystko prócz roztopionego asfaltu.
Znaczy się piłam, bo już po odwyku niet

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2017-09-02, 17:19   

Moje możliwości w tym względzie z każdym rokiem zmniejszają się, odwrotnie proporcjonalnie do możliwości umysłowych :crazy:

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2017-09-17, 20:47   

Po pewnym czasie kiedy dotarło do mnie ,że alkohol jest jedynym płynem ,który płynie do góry. Czasem w postaci szczyn ulatuje w głębię kanaliz bądź wchłania go gleba spod krzaków ,zdałem sobie sprawę ,że nie jestem alkoholowym profanem. Nie upijam się dla samego smaku. Pije dla wzmozenia egzystencji dla tych pokretnych uniesień, które towarzyszą zazwyczaj po 5 drinku. Miałem okres w którym potrafiłem trwać w alkoholowym ciągu ,jednak przeminął równie szybko co i pół litra rozlane na dwoch. Ale miło wspominam ten czas. Rozwiazlosc języka w majakach alkoholowych pozwoliła w niejednym barze na dyskusje godna hitchensa i dawkinsa...albo tylko tak mi się zdawało; nie wiele pamiętam :crazy: myślę, że i tresc tego posta gdy następnym razem zaloguje się na forum będzie mi obca. Kilkanaście szotów kulumuje się na moich bezradnych powiekach aż wstyd ,bo godzina jeszcze młoda.

kocnek39 
Przybysz

Wysłany: 2017-10-26, 15:29   

Ja raczej nic nie pijam.

Odpowiedz do tematu