=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekolekcje
Autor Wiadomość
Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2015-01-13, 14:53   Rekolekcje

W ciągu roku w wielu miastach organiozowane są rekolekcje dla młodzieży. Program zazwyczaj jest bardzo bogaty. Można poznać wielu ciekawych ludzi i dużo się dowiedzieć nie tylko na temat wiary, religii ale i życia. I tu pytania do was.

Czy braliście udział w rekolekcjach (dla młodzieży, odnowy w duchu świętym, itp.) ? Co sądzicie o takich spotkaniach i czy warto ? Czy wnoszą coś w życie ?

Ja brałam udział raz w takich rekolekcjach w Dobrym Mieście, bardzo miło wspominam ten weekend, poznałam mnóstwo ludzi, którzy w pewnym stopniu wpłynęli na moje życie. Był to dla mnie ciężki okres. Jestem osobą, która wychowuje się w bardzo religijnej rodzinie, od dziecka mam wpajane chodzenie do kościoła, dekalog, modlenie się. Jednak, w pewnym momencie sama nie wiedziałam czy wierze, bardzo oddaliłam się od Boga i nie koniecznie mi to pasowało. Czułam jakiś brak w moim życiu, taka pusta luka, której nie dało rady zapełnić. Postanowiłam pojechać na rekolekcje. To własnie tam na nowe się "odrodziłam" zrozumiałam, że religia nie musi być szablonowa, każdy swoją miłość do Boga może wyrażać na wiele sposobów. Nauczyłam się akceptować, to co przynosi mi los. Doceniłam co mam i jak dużo dostałam od życia. Ksiądz, który to wszystko prowadził, to człowiek, po wielu przejściach. Czasami opowiadał nam o przerażającej rzeczywistości o kościele, który nie jest dla Boga a dla ludzi. Opowiadał też o dobrych stronach i kościołach dla Boga.
Najbardziej spodobało mi się to, że rekolekcje nie były czysto wykładowe w ciszy i spokoju, przez cały czas modliliśmy się po przez muzykę.( z racji iż były to rekolekcje hip-hopowe) Był z nami Bęsiu najbardziej znany polski katolicki raper. Dowiedziałam się, że polska scena chrześcijańskiego hip-hopu to około 40 zespołów. Nawet w 2006 i 2009 roku był organizowany festiwal "Święte Elo".

dla chętnych jego kawałki:
https://www.youtube.com/watch?v=W7KzTHayy04
https://www.youtube.com/watch?v=lr5xDuLlqLQ

Śmiało mogę powiedzieć, że to było jedne z piękniejszych przeżyć w moim życiu. :)

Zapraszam do dyskusji. Bardzo jestem ciekawa waszego zdania na ten temat. :)
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-01-13, 15:33   

U mnie nie ma czegos takiego, wcześniej w sasiedniej parafii były takie popołudnia, że najpierw jakieś nauki a potem gra w piłkę, ogniska itp, to było fajne i ksiądz w porządku.
Babcia co roku męczy żeby iść na takie coś, nawet jakieś wyjazdy opłacać chciała, ale szczerze po co mi to? Jesli ktoś ma taką potrzebę, to oczywiście, niech chodzi i cieszę się, że się podoba, ale nie dla mnie.
Bonda napisał/a:
Nawet w 2006 i 2009 roku był organizowany festiwal "Święte Elo".

choć na to, to może z ciekawości bym się wybrała, jeśli kiedyś jeszcze będzie.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-07-29, 23:55   

J bardzo czesto bralam udzial w takich wydarzeniach. I chetnie bym sie jeszcze kiedys wybrala, ale to raczej poczekam te pare lat, jesli w ogole znajde cos w czym bede mogla sie choc troche odnalezc. I jesli jeszcze bedzie mnie to interesowalo, rzecz jasna.

Dla mnie bardzo owocne byly dyskusje i Pismie Swietym, bo raczej nie trzeba tu nikogo przekonywac (a jak trzeba to... a co mnie to w sumie obchodzi, co o tym myslisz), ze to dosc ciekawe zrodlo roznychhm, tekstow, mysli, swego czasu pilnie czytalam... sek w tym ze jesli chcesz pozpstac w duchu danej religii to warto posluchac kogos, kto jest w tej kwestii bardziej wyksztalcony, niz ty, zna dodogmaty, poznal troche lepiej historie, mentalnosc, i te wszystkie sprawy na ktore zabraklo czasu pani w podstawowce (bo z naterialem trzeba gonic). Kiedys cenilam sobie dyskusje ktore szly torem wolnym, teraz lubie dyscypline. W sumie niektore rzeczy z tych rekolekcji przypominam sobie wlasnie po latach i czerpie z tego, daja mi dalej do myslenia, temat draze (pomiedzy pieluchami i zabawa lego duplo, rzecz jasna :crazy: ). Mysle ze w samym katolicyzmie jest tyle glebokich i interesujacych kwestii, ze same rekolekcje chyba nigdy by mi sie nie znudzily :p ponadto zmiana okolicy i wyznaczenie sobie tego celu, mczyli kontemplacji napraede robi swoje.

jeruka9-san 
Indywiduum

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-05, 08:23   

były intrygujące ale ja teraz mało wierzący i do kościoła nie chodze :-DD

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-06, 18:09   

Na rekolekcje zawsze warto chodzić, tam nikogo nie biją, a wiele można się nauczyć i coś z nich wynieść.

Odpowiedz do tematu