=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Legalizacja marihuany
Autor Wiadomość
aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-11-12, 16:02   

Indya napisał/a:
To bardziej psychiczne ograniczenie niż fizyczne, bo fizycznie wszystko się da, ale jeśli jest nielegalne to ludzie czują wewnętrznie, że to coś złego.

im bardziej niedozwolone tym więcej osób też po to sięga. coś jak palenie przed 18stką i bezproblemowe rzucenie po, kiedy można już legalnie fajki kupić.

poza tym kiedyś w stacji krwiodawstwa, lekarka powiedziała mojemu facetowi, że przy jego pracy zapalenie od czasu do czasu oczyści w jakimś tam stopniu płuca z pyłu węglowego. oczywiście nie częściej niż co 6-8 miesięcy. potem to samo mówił inny znajomy ;o ale w sumie się nie znam, mój też nie pali, więc tej tezy nie sprawdził.

Cytat:
W przeciwbólach i "grypolekach" jest przecie m.in pseudoefedryna która jak to znawcy piszą nieźle czesze

i strasznie uzależnia.

N4VV 
Wiarygodny
INTJ

Bananów: 1
Wysłany: 2014-11-15, 12:59   

aniulek napisał/a:
Cytat:
W przeciwbólach i "grypolekach" jest przecie m.in pseudoefedryna która jak to znawcy piszą nieźle czesze

i strasznie uzależnia.

Konkretnie jak strasznie w relacji do legalnie dostępnych używek?
Te dane są dostępne.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-11-15, 20:26   

Cytat:
Konkretnie jak strasznie w relacji do legalnie dostępnych używek?

konkretnie to miałam do czynienia tylko z jedną osobą uzależnioną, nauczycielką. miała migreny, codziennie (dosłownie) łykała tabletki, a jak okazywało się, że opakowanie w torebce puste i w zamkniętej szufladzie biurka też nic już nie ma, to dwie-trzy lekcje później już kazała zaciągać rolety w oknach żeby ciemniej było, kazała być cicho i siedziała tak w kącie. a czasem to aż mdlała z bólu i ją odwozili do domu.
nie wiem, na ile to faktycznie brak leków powodował, że od razu przy braku bolała ją głowa, czy to bardziej psychiczne było, ale babcia też te migreny ma i jak czytałam w internecie to też wszędzie piszą, że przy regularnym przyjmowaniu leków przeciwbólowych ich brak może wywołać atak.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2014-11-27, 13:02   

Zakazany owoc bardziej smakuje, ale i tak uważam, że marihuana nie powinna być legalna i tak zbyt dużo pokus czeka na każdego,a wiadomo, że niektórzy nie miewają silnej woli,a jak to się potem kończy - wiadomo.

agent007
Przybysz

Wysłany: 2014-11-28, 14:37   

Jestem za legalizacją, ale w Polsce ona wg mnie narazie nie nastąpi.

N4VV 
Wiarygodny
INTJ

Bananów: 1
Wysłany: 2014-11-29, 00:30   

ciasteczko napisał/a:
Zakazany owoc bardziej smakuje, ale i tak uważam, że marihuana nie powinna być legalna i tak zbyt dużo pokus czeka na każdego,a wiadomo, że niektórzy nie miewają silnej woli,a jak to się potem kończy - wiadomo.

Uważasz, że alkohol powinien zostać zdelegalizowany? Papierosy?

Odpowiedz do tematu